Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2011

Νίκη στο τέλος για Ατρόμητο

Πολύ δύσκολη και αγχωτική νίκη με σκόρ 4-3 πέτυχε σήμερα το απόγευμα  ο Ατρόμητος Παλαμά στο Εθνικό Στάδιο Παλαμά επι της μαχητικής Π.Α. Σοφάδων για την 19η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Ερασιτεχνικής Καρδίτσας.Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την γηπεδούχο ομάδα που προηγήθηκε μόλις στο 2' με πέναλτι που κέρδισε ο Ντίνας και εκτέλεσε εύστοχα ο Νασιάκος.Η εικόνα του παιχνιδιού αλλαξε όμως , και η Π.Α. Σοφάδων κατάφερε να ισοφαρίσει και να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενη με 1-2.Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου εγινε το 1-3 με τα πραγματα να δυσκολεύουν πολύ για την τοπική ομάδα.Απο εκεί και μετά όμως το παιχνίδι ήταν ένας επιθετικός μονόλογος του Ατρομήτου που κατάφερε να μειώσει καταρχήν σε 2-3 με τον Ανυφαντάκο στο 65' και να ισοφαρίσει σε 3-3 στο 80' με τον Μαγαλιό.Η λύτρωση τελικά ήρθε για τον Ατρόμητο στο 90' όταν ο Νασιάκος με σουτ έξω απο την περιοχή έκανε το τελικό 4-3 διατηρώντας έτσι τις ελπίδες του για την άνοδο στην Α' Ερασιτεχνική.Την επόμενη αγωνιστική ο Ατρόμητος αγωνίζεται πάλι στην έδρα του με αντίπαλο την ομάδα του Αετού Αγίων Θεοδώρων.
Η ενδεκάδα του Ατρομήτου :Σιούρτος, Γκούλιος(75’ Νασιούλης), Μυλωνάς,Ντίκας,Ντίνας,Τσιάπουλας(46' Τρουβάς) Νασιάκος, Ανυφαντάκος, Μαγαλιός, Θεοχάρης(85' Βαλάρης), Πέτρου.