Κυριακή 17 Απριλίου 2011

Αγγλικό σκόρ στον Παλαμά!!

Με σκόρ 5-4!! υπέρ του Ατρόμήτου έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στον Ατρόμητο Παλαμά και τον Άρη Αγίας Παρασκευής στα πλαίσια της 26ης Αγωνιστικης του 1ου Ομίλου της Β' Κατηγορίας Καρδίτσας.Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το μάτς κλείνοντας στα καρέ τους αντιπάλους.Κόντρα στη ροή του παιχνιδιού όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκόρ με αυτογκόλ του Παπαθανασίου μετά απο εκτέλεση κόρνερ.Αυτό φαίνεται πως πείσμωσε τους Παλαμιώτες που αντεπιτέθηκαν και πέτυχαν δύο πολύ όμορφα γκόλ τοσο σε δημιουργία όσο και σε εκτέλεση απο τον Κώστα Μυλωνά κάνοντας το 2-1.Το 3-1 πέτυχε ο Κώστας Νασιάκος με απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ,σκόρ με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο.Το δεύτερο ημίχρονο ήταν εξίσου συναρπαστικό.Ο Ατρόμητος πέτυχε άλλα δύο γκόλ με τον Βασίλη Ανυφαντάκο(μετά απο συνδυασμένες ενέργειες) κάνοντας το 5-1.Κάπου εκεί οι παίκτες του Παλαμά χαλάρωσαν και οι φιλοξενούμενοι βρήκαν την ευκαιρία να βγούν μπροστά και εκμεταλευόμενοι τα αμυντικά λαθη των γηπεδούχων να κάνουν καταρχήν το 5-2 ,με πέναλτι το 5-3(αποβολή του Παπαθανασίου) και τέλος το 5-4 στο τέλος του παιχνιδιού.
Στο επόμενο παιχνίδι ο Ατρόμητος αγωνίζεται εκτός έδρας με αντίπαλο την Κυψέλη.
Η ενδεκάδα του Ατρομήτου:Σιούρτος Σταυρος,Θεοχάρης Σάκης,Μπούτας Θάνος( 25' Ντίνας Γιάννης),Νασιάκος Κώστας(75' Νασιούλης Χρήστος),Τρουβάς Βαγγέλης,Μαγαλιός Γιώργος,Πέτρου Στράτος,Μυλωνάς Ντίνος,Καρακασίνας Σάκης(65' Γκούλιος Κώστας)Ανυφαντάκος Βασίλης,Παπαθανασίου Κώστα.