Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2011

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ

Μετά την ήττα στην προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα του Ατρομήτου επέστρεψε στις νίκες και στις καλές εμφανίσεις κερδίζοντας εκτός έδρας με σκορ 1-3 την ομάδα της Κυψέλης στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής.
Το παιχνίδι ήταν ενας επιθετικός μονόλογος της Παλαμιώτικης ομάδας και αν ο Γιώργος Μαγαλιος (1' & 18') , ο Βαγγέλης Φαλάγγας (13' & 29') και ο Ασίμ Μουλάϊ (32' |& 65') ήταν λίγο πιο τυχεροί και εύστοχοι στην τελική προσπάθεια και κατάφερναν να κάνουν γκόλ τις πιο τρανταχτές απο τις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν, το σκόρ θα είχε πάρει πολύ μεγαλύτερες διαστάσεις.Παρ'όλα αυτα η ομάδα μας έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 0-1 χάρη σε γκόλ του Βαγγέλη Φαλάγγα στο 43' ,που πήρε το ριμπάουντ μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα σε φάουλ που εκτέλεσε ο Κώστας Νασιάκος.Στο 2ο ημίχρονο ο Ατρόμητος εξακολούθησε να έχει τον πλήρη έλεγχο του μάτς και πέτυχε άλλα 2 γκόλ.Το 0-2 με τον Ασίμ Μουλάϊ στο 60' μετά απο έξοχη ατομική προσπάθεια και αφου πέρασε τρεις αντιπάλους πλάσαρε ιδανικά στην αντίπαλη εστία.Το 3-0 σημειώθηκε στο 78' όταν μετά από συνδυασμό των παικτών του Ατρομήτου ,η μπάλα έφτασε στον Εντι Μούτσα στο ύψος του πέναλτι και αυτός με φοβερή προσποίηση "άδειασε" τον αντίπαλό του και σκόραρε με δυνατό σούτ.Το τελικό 1-3 διαμορφώθηκε στο τέλος όταν μετά απο κόρνερ ο Δ. Ζάχος σκόραρε με καρφωτή κεφαλιά.
Η επόμενη αγωνιστική (10η) είναι προγραμματισμένη για την Κυριακή 13/11/2011 στις 15:00 στο Εθνικό Στάδιο με αντίπαλο την ομάδα της Ψαθοχώρας.
Η ενδεκάδα του Ατρομήτου: Πατσιαλής Θωμάς ,Τρουβάς Βαγγέλης , Ντίνας Γιάννης , Πέτρου Στράτος , Μαγαλιός Νεκτάριος , Ανυφαντάκος Βασίλης , Μαγαλιός Κώστας , Νασιάκος Κώστας , Μαγαλιός Γιώργος , Μουλάϊ Ασίμ , Φαλάγγας Βαγγέλης.
Έπαιξαν και οι : Εντι Μούτσα , Παλιγιάννης Ευριπίδης και Μητσογιάννης Ηλίας.